Doe mee aan een onderzoek naar medicatie op maat!
Ben je pas begonnen met, ga je beginnen met of ben je bereid over te stappen naar escitalopram of sertraline? Dan kom je mogelijk in aanmerking voor het PSY-PGx onderzoek!
In deze studie onderzoeken wij of we de behandeling van depressie of angst klachten met medicatie kunnen verbeteren. Met behulp van je DNA, kunnen we je behandelaar een doseringsadvies geven die beter is aangepast op je lichaam, zodat je mogelijk minder last hebt van bijwerkingen.
Wanneer kan je meedoen?
- Je bent tussen de 16 en 65 jaar.
- Je hebt momenteel last van depressieve of angstklachten.
- Je staat op het punt van overstappen, bent recent (<1 maand) overgestapt of bent bereid over te stappen naar sertraline of escitalopram.
- Je ervaart onvoldoende effect of bijwerkingen van je huidige medicatie.
- Je gebruikt niet meer dan 5 verschillende medicijnen (excl. sertraline en escitalopram).

Hoe ziet het onderzoek eruit?
Het onderzoek duurt in totaal 24 weken, waarin 4 afspraken en 2 belmomenten plaats vinden. Tijdens deze afspraken nemen wij vragenlijsten en interviews af en nemen we bloed af voor het DNA onderzoek. Er zijn 2 groepen waarin je geplaatst kan worden: een controle en een experimentele groep. In de experimentele groep krijgt je behandelaar een advies voor je medicatie op basis van je DNA profiel. In de controle groep krijgt je behandelaar pas een advies na je laatste afspraak.
Interesse? Neem contact met ons op of scan de QR-code:
[email protected]
Tel: 06-26074153


