Word lid Doneer nu

Klanten met psychische klachten vergen speciale aandacht

12 december 2014

Nieuwe werkwijzer ‘Re-integratie van klanten met psychische aandoeningen’

Wat is het arbeidsvermogen van klanten met psychische aandoeningen? En hoe kun je deze klanten het beste begeleiden bij hun re-integratie? Prangende vragen, zeker nu door de Participatiewet meer mensen met psychische klachten zich als werkzoekende bij gemeenten zullen melden. Met de nieuwe werkwijzer ‘Re-integratie van klanten met psychische aandoeningen’ probeert Divosa daar antwoord op te geven.

De werkwijzer die vijf essentiële aandachtspunten onderstreept, laat zien hoe sociale diensten kunnen helpen met werk en participatie. Daarvoor is een andere aanpak nodig dan nu vaak gebruikelijk is. Belangrijkste boodschap: Ga er niet vanuit dat een klant met psychische problemen niet kan of wil werken. Kijk naar wat iemand wél kan, zet de deskundigheid van collega’s uit de geestelijke gezondheidszorg in en zoek samen naar een aanpak die werkt.

Lees verder op de website van Divosa.
Daar staan ook de downloads van de werkwijzer en kaarten voor klantmanagers en leidinggevenden.

© Depressievereniging| Privacyverklaring|Disclaimer|Cookies|Sitemap| Site by Hellopixels + Miller Digital