Word lid Doneer nu

‘Ik wil de Depressie Vereniging in Limburg op de kaart zetten’

20 maart 2019
Glauke Portret

Glauke Pannevis, de nieuwe regiocoördinator van Limburg

De Depressie Vereniging heeft in het hele land supportgroepen, maar in Limburg blijft het aantal plekken waar mensen met depressie voor lotgenotencontact terechtkunnen, beperkt. Glauke Pannevis (45) is sinds dit jaar regiocoördinator van de provincie Limburg en is voornemens het roer om te gooien. Naast de bestaande supportgroep in Heerlen moeten er nieuwe groepen starten in Maastricht, Roermond en Venlo. ‘Ik wil dat we een goede spreiding hebben.’

Je klinkt vol enthousiasme en energie. Wat motiveert je?

‘Mensen melden zicht eerst en vaak alleen bij de reguliere hulpverlening als het niet goed gaat met ze. Dat is de eerste stap, maar er is meer mogelijk. Er is weinig bekend over de werking van lotgenotengroepen of dat ze überhaupt bestaan, behalve misschien de AA-bijeenkomsten. Ik heb zelf heel veel gehad aan mijn eigen ervaring met lotgenotengroepen. Door te zien dat andere mensen het ook heel moeilijk hebben, maar hun eigen pad positief aan het veranderen zijn. Daar kun je als deelnemer hoop uit putten en inzichten door krijgen.’

Hoe zorgen we voor meer bekendheid van de supportgroepen?

‘Er zijn zeker slagen te behalen op het gebied van werving. Door deelnemers te laten vertellen wat ze eraan hebben, hoe de steun van de supportgroep hun leven heeft bepaald. Maar ook een stukje communicatie naar de mensen die op de wachtlijst staan is heel belangrijk. Net als huisartsen- en psychologenpraktijken informeren over de mogelijkheid van Supportgroepen.’

‘Ik wil bereiken dat mensen 100 procent zichzelf kunnen zijn’

Wat heb je tot nu toe aangepakt als coördinator?

‘Ik ben druk bezig om de wachtlijsten bij te werken en iedereen te informeren over onze plannen, zodat ze in ieder geval iets van ons horen. Ook heb ik kennisgemaakt met de twee gespreksbegeleiders in Heerlen, twee zeer kundige en betrokken mensen. Verder wil ik afspreken met de gespreksbegeleiders die nu in opleiding zijn. Mijn uitgangspunt is om elkaar te helpen. Ik heb vacatures uitgezet bij de vrijwilligerscentrales in de regio en de gespreksbegeleiders gevraagd om bij de huisartsenpraktijken waar ze langskomen folders over de supportgroepen neer te leggen.’

Je wordt zelf ook gespreksbegeleider in Maastricht. Hoe ga je de groep daar begeleiden?

‘Ik heb net de trainingen afgerond en vind het best eng. Het gaat me toch wel aan het hart. Het liefst zou ik mensen direct op het juiste spoor zetten, maar dat is natuurlijk niet de bedoeling. Als iemand mij advies gaf over wat ik moest doen, werkte dat ook niet. Het gaat erom dat iedereen zelf inzichten verkrijgt door te praten en naar ervaringen van lotgenoten te luisteren.’

Wat is je doel, je stip op de horizon?

‘Ik wil dat mensen een veilige plek hebben waar ze met al hun verhalen naartoe kunnen. Waar ze zich kwetsbaar durven opstellen. Stel je gewoon eens voor dat iemand zegt: daar word ik bang of verdrietig van. Je eigen ik laten zien, zonder jezelf sterker voor te doen dan je bent. Dat zou ik heel graag willen bereiken. Dat mensen 100 procent zichzelf kunnen zijn. Maar ook dat er een duidelijk onderscheid is tussen klagen en aan jezelf werken. Daar is namelijk een groot verschil tussen. Mensen met depressie moeten op een gezonde manier hun eigen wil opnieuw uitvinden en uitvoeren. Durven het leven aan te gaan. Depressie zal misschien altijd onderdeel van het leven blijven, maar het is fijn als je erachter komt dat je niet de enige bent.’

Ben jij een van de nieuwe gespreksbegeleiders in Limburg?

Ben jij ervaringsdeskundige op het gebied van depressie, wil je deze ervaring inzetten voor anderen die een depressie doormaken of hebben doorgemaakt én woon je in de buurt van Roermond, Venlo of Maastricht? Dan ben jij misschien wel één van onze nieuwe gespreksbegeleiders. Nieuwsgierig? Hier vind je meer informatie over de supportgroepen en het takenpakket van de gespreksbegeleiders of mail je motivatie en contactgegevens naar info@depressievereniging

Wil je deelnemen aan de supportgroepen in Limburg?

Wil je deelnemen aan een van de supportgroepen in Heerlen, Maastricht of Roermond? Dan kun je je via deze pagina opgeven.

© Depressievereniging| Privacyverklaring|Disclaimer|Cookies|Sitemap| Site by Hellopixels + Miller Digital